Lella Meriam – Zarziz

Lella Meriam

Na začátku července jsem se vydal podruhé za sebou k moři do Tuniska. Počasí nám přálo, po příletu na letiště Djerba bylo v ovzduší 33 °C  i když už bylo 7 hodin večer zdejšího času. Hned u letiště na nás čekal připravený autobus. Cesta do čtyřhvězdičkového hotelu Lella Meriam byla poměrně dlouhá, cesta trvala 55 minut. Hned po příjezdu nám delegát zajistil večeři, ještě než se ubytujeme. Bylo půl deváté a večeře měli do 9 hodin, ale k jídlu jsme prakticky nic nenašli. To, že jsme měli zaplacený all inclusive a jídlo nebylo často doplňováno, nebylo zrovna kladné přivítaní. V našem pokoji to bylo ale ještě horší, větší dusno než u neklimatizované recepce, protože naše klimatizace vůbec nepracovala tak, jak by měla. Řešili jsme to hned ráno u recepce, po probdělé noci a bylo nám slíbeno, že problém bude vyřešen. Samozřejmě nebyl vyřešen ani odpoledne, a tak jsme, ač nechtěně, zavolali delegátovi, který zavolal opět do hotelu, a po hodině k nám přišla údržba. Nejpodivuhodnější na tom je, že to opravila za necelé tři minutky. Na jedné posteli se vůbec nedalo spát, protože z ní koukali pružiny, takže nejen horko ale i velmi nepříjemná postel. Jakmile jste si na ní lehli, hned vás začali z pružinek bolet záda. Problém „líní“ Tunisané vyřešili až druhý den po stěžování a vyřešili to takovým způsobem, že vyměnili matrace a přinesli příjemnou, měkkou ale špinavou  matraci, kterou raději ani nechci vědět, kde vytáhli. S tím je spojený další problém, že z matrace v pozdějších hodinách vylezl minimálně 10 centimetrový šváb. Opravdu nedoporučuji zažít.

Nachází se zde dva bazény, jeden větší, druhý s klouzačkou, kterou nedoporučuji, protože do ní neteče žádná voda, a proto se pak pořádně sedřete jízdou po suchém tobogánu. Kapacita lehátek je velmi malá, protože už v sedm hodin ráno, co jsme si chtěli dát na lehátka ručníky, byla všechna obsazena. Ručníky jsou další problém. Mají být vyměňovány celý den, ale když jsem si přišel pro výměnu, bylo mi řečeno, že ještě nejsou čisté, ať přijdu odpoledne. Odpoledne se toto celé opakovalo, že mám přijít ráno.

Jelikož vstup do moře by byl přes silnici, je zde vybudovaný hotelový podchod. Na pláži se nachází už větší množství lehátek, jeden bar a možnosti aktivit, jako je například jízda na motorovém člunu, skútru nebo let padákem. V moři roste tráva, kterou pak moře odnáší na břeh, kde je poté opravdu velké množství. Pravidelně by to měli odklízet, ale na to spíše kašlou. Moře má ale hezkou, smaragdovou barvu a příjemnou teplotu, která nedělá problém jít do moře bez zastavení.

Po celý den se o vaši zábavu starají zdejší animátoři, kteří jsou jediní, co hotel nějak vylepšují, zpříjemňují. Jsou příjemní a vtipní, připravují různé aktivity, například volejbal, vodní pólo, diskotéky. Pro děti je tu miniklub s klouzačkami a houpačkami. Po deváté hodině je také připraven program pro dospělé.

Okolí hotelu není nijak rozmanité, jeden jediný obchod, kde vám i na největšího Alláha zapřísahají, že ty Adidasky, Nike a další značky jsou opravdu pravé, a také jedna pouť. Pokud by jste chtěli na výlety, tak doporučuji na Krokodýlí farmu na Djerbě, jsou zde stovky Nilských krokodýlů a stojí za to se sem vydat. Nebo také výlet pirátskou lodí, ale je to výlet bez českého instruktora.

Jídlo tedy není nic moc, jediné čím se najíte bude tak možná pizza, nebo občas kuřecí maso. Každý den je zde podávána ryba, se zvláštní chutí, nedoporučuji. Zákusky jsou až moc přeslazené, ale občas se najdou i nějaké ty dobré. Co se týče pití, jsou zde místní džusy, které jsou sladké, jako by jste naplnili celou sklenku sirupem. Je zde také Coca Cola, Fanta, Sprite a kávy. Na večer dají každému člověku na požádání láhev vody.

Osobně tedy tento hotel nedoporučuji, nejsem sice až moc náročný, ale do tohoto hotelu se už nevrátím, personál je totiž tak neochotný, že mi z toho je špatně, problémy s pokoji a vším možným. Kdyby jste ale přece jen chtěli navštívit Tunisko, doporučuji Monastir, kde je to s porovnáním s Zarzisem a Djerbou o hodně lepší.

Eduard

Osobní zkušenost Eduarda z hotelem Lella Mariam v letovisku Zarziz poblíž Djerby

Dovolenou v tomto hotelu doporučuji koupit ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.