Marhaba resort

Marhaba resort je jeden z nejlepších 4* hotelů v tuniském Sousse . V tomto resortu jsme s manželkou strávili 14 denní letní dovolenou v roce 2016. A o našich zkušenostech se s Vámi podělíme. Pokud si nechcete číst víc a zajímá Vás náš názor, tak vřele tento resort doporučujeme.

Marhaba Resort

Marhaba Resort

Proč jet do Marhaba resortu

Pokud sháníte hotel, který není obrovský, má velkou zahradu. Ve kterém dobře vaří. Je v pěší vzdálenosti od centra Sousse a jeho mediny. Leží na krásné pláži s azurovým mořem. Má dobrý animační program. Dbají v něm na bezpečnost. Pak právě pro Vás je Marhaba resort ideální volbou. Skvělý hotel pro romantiky, kteří se chtějí večer projít exotickou hotelovou zahradou, nebo prožít noční život v Tunisku.

Zájezd do Marhaba Resortu doporučuji koupit ZDE.

Proč nejet do Marhaba resortu

Marhaba resort neocení rodiny s dětmi, které vyžadují velké množství atrakcí. V tomto hotelu jsou skluzavky, trampolíny, animační program pro děti, ale není to v takovém množství, jak v jiných hotelech.

Pokud hledáte klid hlavně večer, pak Vás nejspíš tento hotel neuspokojí. Večer slyšíte animační program nejen v tomto hotelu, ale i v dalších, které jsou v bezprostřední blízkosti Marhaba resortu. Nicméně myslím si, že tento klid nenaleznete skoro v žádném hotelu, většina hotelů v Tunisku je totiž na pobřeží a leží jeden vedle druhého.

Kdo chce pokoje s výhledem na moře, pak mu nejspíš nebude vyhověno. Marhaba resort totiž není vysoký a leží v krásné zahradě v které jsou velké palmy přes které nejde na moře vidět.

Náš požadavek na hotel, jak a proč jsme si vybrali Marhaba Resort

Náš požadavek na hotel byl následující. Chtěli jsme k moři, nechtěli jsme do velkého hotelu s nějakou pěknou zahradou. Chtěli jsme nějakou kvalitu, ale zase ne za obrovský peníz. All inclusive. Požadavek levně, kvalitně a all inclusive nám z nabídky vyškrtl v roce 2016 Řecko a všechny evropské destinace.  Zbyly arabské země jako je Turecko, Egypt a Tunisko, cenově trošku dražší Maroko. Turecko v roce 2016 bylo politicky nestabilní, na začátku léta tam totiž proběhl pokus o politický puč, takže do Turecka jsme nechtěli jet. Zbývalo Tunisko a Egypt. Tunisko bylo pro nás větším favoritem, jeden z důvodu byly písčité pláže, takže vstup do moře byl hned pozvolna z pláže a ne z mola, jak je tomu často v Egyptě. A alespoň já jsem vnímal Tunisko jako víc bezpečnější zemi než Egypt.  Přeci jen mají tam pořád demokracii. V hledáčku jsme ve finále měli tři hotely. S manželkou jsme čekali na last minute. Nakonec padla volba na Marhaba Resort, který nám doporučovali i známí, kteří Tunisko a hotely v něm znali. Myslím že to byla v našem případě správná volba.

Rozhodovali jsme se mezi:

Marhaba Resortem (Sousse) (ZDE) – jaký je to se dovíte na těchto stránkách

Zita beach (Djerba) (ZDE) – Zita beach hotel se nám hodně líbil, velké zahrady u malého městečka úplně na jihu Tuniska nás svými fotkami lákal a dokonce byl náš favorit, jenže cenově byl dražší než Marhaba Resort, takže nakonec jsme volili raději Marhaba Resort

Riadh Palms (Sousse) (ZDE) – Riadh měl krásnou zahradu,  ale od tohoto hotelu jsme upustili z důvodu toho, že se nám zdál velký, chtěli jsme něco menšího.

Umístění Marhaba Resortu

Pojďme ale zpět k Marhaba Resortu. Možná že při hledání Marhaba Resortu narazíte na několik Marhaba míst. A to Marhaba club, Marhaba Beach, Marhaba club, Tej Marhaba … . Slovo Marhaba v tuništině znamená vítejte, takže je použivána u hotelů často. Nicméně Marhaba resort  je Marhaba Club, Marhaba Hotel a Marhaba resort, tyto tři objekty jsou spojeny do jedné zahrady, na pozemku jsou dva bazény a jedna pláž. Z cestovky nám říkali, že nikdy neví zdali budou lidé ubytování v Marhaba clubu, nebo Marhaba hotelu. Kvalitativně by měly být stejné. My jsme byli ubytování v Marhaba Hotelu. Tunisané turisty umisťují podle volných míst. Vedle Marhaba resortu je ještě Marhaba Beach, ale ta je samostatná a s Marhaba resortem je rozdělena neprůchozím plotem. Pokud se v tom ještě neztrácíte, tak v Sousse je ještě Tej Marhaba, ale ten není úplně u moře a k moři musíte chvíli jít. Ale zpět k Marhaba Resortu.

Mapa Marhaba Resortu

Již od hlavní silnice je Marhaba Resort oplocený, toto je plot i pro další hotely jako Marhaba Beach, Tour Khalef. Víc o mapě naleznete v článku ZDE.

Fotogalerie Marhaba resort

Pár fotek pro ilustraci, jak to v Marhaba resortu a jeho okolí vypadá. Fotky jsem nafotil v létě 2016. Další fotky naleznete v obsáhlejší fotogalerii, kterou již brzo zveřejníme.

Marhaba hotel před hotelem

Marhaba hotel před hotelem

vstupní hala Marhaba Resort

vstupní hala Marhaba Resort

bazén se zahradou a mořem u Marhaba Resortu

bazén se zahradou a mořem u Marhaba Resortu

bar u moře Marhaba Resort

bar u moře Marhaba Resort

Pohled na Marhaba resort ze zahrady

Pohled na Marhaba resort ze zahrady

pláž u Marhaba Resortu

pláž u Marhaba Resortu

Zahrada Marhaba resort

Zahrada Marhaba resortu

Je mi jasné, že fotky napoví o místu kde plánujete víc nejvíc, ale tato stránka má přinášet informace o Marhaba Resortu. Takže další fotky naleznete … .

Zájezd do Marhaba Resortu doporučuji koupit ZDE.

Jídlo v Marhaba Resortu

Jak už jsem zmiňoval my jsme byli ubytováni v Marhaba Hotelu. V něm se nalézala jedna ze dvou jídelen, kde jsme chodili na jídlo. Stravu jsme měli all inclusive. Jídlo bylo dobré, výběr byl velký. Nešlo o nějakou vyloženě evropskou kuchyni, ale myslím, spíš o mix tuniské a evropské kuchyně. Myslím si že češi si v nabídce určitě vyberou. Například jsme na oběd měli i dvě polévky, což je na Afriku míň obvyklé. Ani v teplu polívky nejí. Většinou se kromě hotových jídel dělalo něco na místě, smažilo se nějaké maso, další kuchař dělal pizzu. Vybírat se dalo opravdu z mnoha jídel a variant. Občas byla kuchyň tématická jednou byla Tuniská, jindy zase ruská, důvod je ten, že rusů bylo v Marhaba Resortu bezkonkurenčně nejvíc. Kromě jídla v jídelně, kde se nesmělo chodit v plavkách, ale lidé i přes to v plavkách a nějakém přehozu na jídlo chodili. Se mezi obědem a večeří podávala malá svačina u bazénu. Buď tam smažili palačinky, nebo tam bylo nějaké lehčí jídlo. Tyto svačiny byly většinou doprovázeny větší frontou, ale nebylo to zase tak neřešitelná věc. My jsme tyto svačiny nevyužívali, stačilo nám najíst se během hlavních chodů. U moře zase tolik nevyhládne. Děti si frontu na palačinky rády vystály. Jídlo se během týdne částečně měnilo, něco bylo stálé, jako různé těstovinové saláty, kuřecí maso … . Ovoce se taky v průběhu týdne měnilo. Většinou byly dva druhy ovoce.

výběr jídla

výběr jídla

jídlo v Marhaba Resortu

jídlo v Marhaba Resortu

 

Nápoje se podávaly jak během jídla, tak u obou bazénu, u jednoho byl bar v bazénu. Tady barman byl na suchu, ale lidé seděli ve vodě. Pak i u moře viz fotka bar u moře, která je výš ve fotogalerii. Alkohol a různé mix dělali v hotelu ve vestibulu. Vše bylo lokální a pokud chce člověk něco renomovaného známé z evropy, tak si musel připlatit. V Marhaba hotelu je i čajovna, kde Vám mohli za peníze udělat kromě čaje i vodní dýmku.

jedna ze dvou jídelen v Marhaba resortu

jedna ze dvou jídelen v Marhaba resortu

Snad jen pokud do Marhaba Resortu pojedete, tak při první návštěvě jídelny Vám bude určeno místo k sezení. Tam necháte takovou kartičku a k tomu stolu by jste měli chodit na jídlo. Jídlo si ke stolu sami nosíte. Nám se ale během pobytu stávalo, že nové turnusy nevěděli že to tam takto funguje a lidé si sedali na naše místo. Toto vyřeší člověk co má toto na starosti pokud se na něj obrátíte. Dohlíží na zasedací pořádek. Místa bylo dostatek, takže i kdyby Vás podsedli, tak si místo k jídlu najdete, jen může hrozit že takto podsednete i Vy někoho dalšího.

Jídelna byla čistá, jídlo dobré chutné a rozmanité. Z mé strany bez problému. Jediný bordel, který v jídelně vznikal byl od neukázněných hostů. Někteří si jídla v all inclusive neváží.

Marhaba resort ubytování, pokoje

Pokoje v Marhaba Resortu mají velké. Ten náš byl nově zrekonstruovaný. Koupelně pěkná. Voda je pro nás taková slaná. Jde vidět že v Tunisku mají problém s pitnou vodou. Pitnou vodu jsme každý den fasovali na jednom baru u recepce v pet láhvích. Ale osprchovat se ve vodě dalo bez problému a proti mořské vodě je super. Voda byla teplá. Klimatizace fungovala bez problému. Jen taková zajímavost, pokud by jste jeli do Marhaba Resortu v zimě, tak pak se klimatizace mění v topení. My jsme měli balkón a protože jsme byli v nejvyšším patře, tak jsme měli i výhled na moře. Ale toto je spíš záležitost nejvyššího patra. Já nedoporučuji za výhled na moře připlácet, dle mého se to nevyplatí. Moře je díky zahradě daleko. Každý den nám byl pokoj uklízen. Když jsme na pokoji nechali nějaký drobný, tak nám uklízečka udělal z ručníků nějakou figurku. WiFi jsme měli na pokoji zdarma bez problému.

pokoj v Marhaba Resortu

pokoj v Marhaba Resortu

TIP: peníze volně na pokoji nenechávejte, pokojská by si mohla myslet, že je to pro ní. Když ji něco necháte, tak ji to nechte v její měně, tunisané nemohou držet cizí měnu a mají problém ji směnit. Vy si peníze můžete měnit v hotelu na recepci. Doporučuji po menší částkách. Jinak za recepcí je i trezor, kde doporučuji uložit cennosti, peníze, pasy.

K pokojům nemám výtku, byl jsem s nimi nadmíru spokojeni. Snad jen v noci než skončili animační programy a různé show, bylo trošku hlučněji, ale toto bude všude.  Hotely jsou v Tunisku jeden vedle druhého.

Během pobytu šlo vidět, že se o hotel nonstop starají, jeden den natírali, další upravovali dětský koutek … .

Animační program

Animační program byl v Marhaba Resortu super. O děj se starali lidé, které to bavilo, aktivně obcházeli lidi a lákali je na program. Kromě tradičního cvičení v moři, v bazénu se hrály různé sporty volejbal, vodní pólo, šipky atd… . O děti se taky pěkně starali, dětské hry, divadlo pro děti, dětská diskotéka. Večer byl program pro dospělé na pódiu. Bingo, miss resort, tuniská kapela atp … . Opravdu pěkné, své si našel každý.

animační program v Marhaba resortu

animační program v Marhaba Resortu

Animátoři uměli několik jazyků, takže nebyl problém s nimi hovořit například v angličtině. Tunisané jsou šikovní na jazyky a v posledních letech tam mají hodně rusů, takže si myslím, že se s nimi dá dorozumět i rusky.

Marhaba Resort a pláž a moře

Pláž byla super, moře taky azurové, průzračné. Pozvolný písčitý vstup.  Bójky označovaly místa kde nesmí motorové čluny a kde se dá ještě dosáhnout na zem. V naší době skoro žádné chaluhy. V moři bylo málo rybek, ale občas se nějaká našla. Moře bylo teplé super. Lehátka byly takové, jak vidíte na fotkách, leželo se na nich dobře. Za příplatek jste si mohli nosit hotelovou osušku. My jsme vystačili se svými osuškami. Slunečníků bylo dostatek pro všechny. Vše bylo zdarma. Pláž kolem moře byla průchozí, ale místo se slunečníky a barem bylo odděleno od pláže lanem a hlídáno hotelovou ostrahou. Po pláži mezi lany a mořem chodili prodejci osušek, ovoce. Nebo lidé co šli po pláži dál. Dalo se tak podívat k dalším hotelovým komplexům. Občas je pláž pro místní, takže tam to bylo pro nás víc exotičtější, hlavně zahaleny ženy. Ale u nás v Marhaba Resortu bylo takových žen minimum. Pár alžirských rodin, jinak vše byli evropané s evropskými zvyky. Vedle pláže Marhabu byli provozovatelé různých vodních atrakcí, takže si můžete vyzkoušet jízdu na nafukovacím banánu, který je tažen motorovým člunem. Nebo se vznášet nad mořskou hladinou na rogalu, tažen motorovým člunem atp… . Tato atrakce se musí platit, ale není to nic finančně nedostupného.

pláž u Marhaba Resortu

pláž u Marhaba Resortu

Zájezd do Marhaba Resortu doporučuji koupit ZDE.
 

Jedna z negativních věcí, která ale je nejspíš v celém Tunisku je to, že večer přístup na pláž zavřeli a bránu hlídali. Byl zákaz plavání v noci i v bazénech. To moře bylo z bezpečnostních důvodů a bazén taky, nemluvě že šlo i o klid. Dokáži si představit dovádění některých opilých turistů v bazénu. K moři se ale i tak dalo dostat, stačilo vyjít z hotelu a hned vedle hotelu byl průchod k moři. Zkrátka bezpečnost na prvním místě a myslím si že je to správné. Moře si mohl člověk užít po celý den.

Moře vyplavovalo drobné mušličky, takže lidé co rádi sbírají mušle něco najdou. Ale určitě ne tolik, jak jinde.

Marhaba resort a bazény

Marhaba resort má dva bazény. Bazény mají čistou vodu, oproti moři je sladká, samozřejmě že naše voda je sladší, ale není to nic strašného. U jednoho bazénu jsou skluzavky pro děti a dospělé, kteří chtějí dovádět. V dalším bazénu je zase vodní bar. Můžete sedět ve vodě a popíjet.

Marhaba Resort bazén

Marhaba Resort bazén

Zájezd do Marhaba Resortu doporučuji koupit ZDE.

Další články o Marhaba Resortu:

Last Minute Marhaba Resort – o tom jak nakupovat a kde nakoupit last minute zájezd do Marhaba Resortu. Díky Last Minute můžete ušetřit až desítky procent z původní ceny.

Videa z Marhaba Resortem – několik videí, které vytvořili převážně turisté na své dovolené. Videa často  řeknou mnohem víc, než psané slovo, proto doporučuji na videa kouknout.