Proč jsme si zvolili dovolenou v Tunisku?

Proč zvolit dovolenou do Tuniska

Na začátku roku jsme si museli s Haničkou jako všichni zaměstnanci naplánovat dovolenou. Zaměstnavatelům jde hlavně ty dlouhodobé letní dovolené. Jak už to v zaměstnání bývá, tak ne vždy člověk dostane dovolenou v době kdy by si to přál. Dobrých termínu je jen pár a s nima je třeba se domluvit s kolegy v práci, někdy to zase nejde kvůli chodu firmy atd… Nám se povedlo naplánovat letní dovolenou tak, že jsme ji měli posledních 14 dní v srpnu. V tu dobu jsou již kratší dny a léto už není tak teplé, jak na přelomu prázdnin.

V lednu jsme neplánovali kde přesně pojedeme, jen jsme věděli kdy. Důvodu bylo několik nevěděli jsme jak to bude s prací a jak na tom budeme s financemi.  Během roku jezdíme na víc dovolených. Ten rok jsme už byli na týden na lyžích v Dolomitech, skoro na týden na Kokořínsku. V březnu jsme si pořídili nové auto, které teď částečně splácíme. Takže jsme netušili jak na tom v srpnu finančně budeme. Haničku to táhlo k moři. Ty čtyři roky co jsme spolu jsme u moře nebyli a ona si chtěla pořádně odpočinout. Já jsem kdysi za svobodna o slunění u moře prohlásil, že u moře mě udrží jen žena mých snů, jinak mě to vždy táhlo spíš k poznávacím zájezdům, tak kromě pár dnů u moře v Toskánsku jsme nikdy u moře, nebyl. Teď jsem ženu svých snu měl a ona chtěla být u moře, tak jsme v červenci začali uvažovat, kde během naši dovolené pojedeme. Nějaké peníze jsme našetřené měli. Měli jsme nové auto. Takže první úvaha byla jet do Chorvatska, nebo jak mi kamarád radil až do Černé hory. Procházel jsem nabídky ubytováni na Bookingu a hledal místo pro naši dovolenou. Jenže na slušné ubytování v těchto destinacích v tu dobu již bylo pozdě. Všichni se totiž rozhodli jet do klidného Chorvatska. Světem v roce 2016 hýbala utečenecká krize a teroristické činy, jak v Evropě, tak v turistických destinacích v arabském světě. Takže jsme nic pěkného nenašli. Další varianta byla Řecko letecky. Jak jsem se díval na ubytováni na týden, deset dnů, tak to vycházelo celkem draho.

Tak jsem začal pokukovat po arabských destinacích jak je Turecko, Egypt, nebo Tunisko. Tam ty ceny byly dobré a jako last minute byly vynikající. Že by byly zájezdy vyprodány moc nehrozilo. I když naspátek jsme letěli v plném letadle, takže asi vyprodány nakonec alespoň Tunisku byly, ale zpět k výběru. Turecko jsme brzo zavrhli. Mě se nelíbila bezpečnost, bylo pár dnů po pokusu o převrat a v Turecku probíhaly čistky. Takže jsme se rozhodovali mezi Egyptem a Tuniskem. V Egyptu se nám tolik nezamlouval vstup do moře z mola, až za korálovými útesy. Taky většinou osamělost hotelových komplexů, bez možnosti poznávat okolí. Proto jsme nakonec zvolili Tunisko. Jedna známá tam léta lítala, tak nám dala tip na hotely které se ji líbily a s kterými měla zkušenosti.

My jsme chtěli do “menšího” hotelu, který není x patrový. Je spíš na jihu. Rozhodovali jsme se mezi třemi místy Djerbou, Zarzisem, nebo Sousem. Největším favoritem pro nás byl hotel Zita v Zarzisu. Tento 4* hotel měl hodně dobré recenze. Vypadalo to že pláž nebude tak přeplněna lidmi. Malé městečko Zarziz slibovalo pěkné místo pro pěší výlety. Jenže Zita i za nejlepší last minute nabídku zůstaval pro nás trošku dražší relaci. Proto jsme nakonec zvolili jiný hotel. Na doporučení jsme si vybrali Marhaba resort (**** komplex Marhaba Club a Marhaba Hotel) v letovisku Sousse. Sousse je 400 000 Tuniské město a na jeho azurovém pobřeží je jeden hotel vedle druhého a jeden z nich je právě Marhaba resort. Říkali jsme si hodně hotelů tzn. dost zvýšena bezpečnost. Velké město to je možnost pro naše výlety. Cena v last minute byla více než skvělá. Takže nakonec jsme šli do 14 denní dovolené. Například v Řecku jsem našel při nejlepší vůli za obdobnou cenu ubytováni v 3* hotelu na týden, kdežto zde jsme měli 14 denní all inclusiv ve 4* hotelu. Volby nelitujeme, jak se nám líbilo to se dovíte v dalších článcích.

odlétáme do Tuniska

odlétáme do Tuniska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.